Hlavní parametry při výběru bezpečností kamery

Výběr vhodné bezpečnostní kamery závisí zejména na správném zvolení základních parametrů.

Potřebujete poradit s výběrem bezpečnostní kamery a nevíte si rady, jelikož jejich parametry jsou pro vás jedním velkým otazníkem?

Jsou to zejména tyto parametry určující výslednou kvalitu zachycených snímků. Snímky, které mohou být použity jako důkazní materiál v momentu, kdy pachatel naruší zastřežený prostor nebo poškodí majetek.

  1. Rozlišení:

První důležitý parametr je rozlišení. Jedná se o nejzásadnější prvek bezpečnostní kamery, při správné volbě několikanásobně zvýšíme pravděpodobnost identifikace potenciálního pachatele.

Kvalita rozlišení je důležitá zejména při přehrávání již pořízeného záznamu. Rozlišení kamery je uváděno v pixelech, respektive v megapixelech (MPx).Ty nám určují počet obrazových bodů, které jsou snímány a následně zobrazeny na monitoru.

Čím vyšším rozlišením kamera disponuje, tím více detailů uvidíme na obrazovce. Rozlišení bezpečnostní kamery se pohybuje v rozpětích od 2MPx, 4Mpx, až 8Mpx. Standardem dnešní doby jsou 4MPx kamery.

  1. Ohnisková vzdálenost:

U ohniskové vzdálenosti platí, že čím menší ohnisko máme, tím má kamera širší úhel záběru a tím lepší výhled do šířky. Při použití delší ohnisové vzdálenosti naopak vidíme dále, avšak při užším záběru. Objektivy s nízkou ohniskovou vzdáleností se nazývají širokoúhlé.

Velikosti ohniskové vzdálenosti měříme v milimetrech (mm). Kamery předních výrobců se nejčastěji vyrábí s ohniskovou vzdáleností od 2,7 mm po 13,5 mm.

  1. Citlivost:

Citlivost kamery na světlo neboli světelná citlivost se měří v jednotkách LUX.

Dle hranice Lux zjistíme, při jakém nejmenším osvětlení je kamera schopna nahrávat kvalitní obraz. Čím nížší hranicí Lux kamera disponuje, tím horší světelné podmínky je připravena zvládnout a má tzn. vyšší světelnou citlivost.

V Interiérových prostorech, s kterými se běžně setkáváme třeba v přirozeně osvětlených domácnostech, se intenzita osvětlení pohybuje přibližně mezi 200 lx až 500 lx.

  1. IR přísvit:

IR přísvit je infradosvit,u bezpečnostních kamer, který se uvádí v metrech.

Pokud kamera disponuje IR přísvitem do 30 metrů, je schopná v tmavém prostředí, nebo v noci, snímat černobílý obraz právě do vzdálenosti 30 metrů.

Praktická pomůcka: je potřeba myslet na to, že světlé barvy v prostoru odráží světlo lépe než třeba tmavé zdi v zorném úhlu kamery a pakliže chceme kvalitní výhled na celých 30 metrů, doporučejeme použít kameru s přísvitem 35 anebo 40 metrů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *